کارشناسی

نگارگری و زرنگاره:

سبک های گوناگون نقاشی ایرانی از جمله تذهیب ، تشعیر ، حاشیه سازی ، جدول کشی ، گل و مرغ و... را شامل می شود که درواقع در آن هنر مند نگارگر آنچه را که در پرده خیال دیده است به تصویر می کشد و در این راه با بهره گیری از تعالیم اسلامی به خلق اثر هنری ایرانی اسلامی می پردازد.

تئاتر کاربردی :

فنون تئاتر همچون فنون دیگر هنر ها آموختنی است تئاتر کاربردی حرکتی است که تئاتر را به سمت مردمی شدن پیش می برد و تلاش می کند مسائل و مشکلات را مطرح کرده و برای آن ها راه حل ارائه دهد .

تئاتر واژه ای است یونانی که در لغت فارسی به معنی نمایش است که به بیان مشکلات مردم در مسائل اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی یک جامعه می پردازد . فارغ التحصیلان این رشته می توانند در زمینه بازیگری ، نویسندگی و کارگردانی به فعالیت بپردازند.

تکنولوژی آموزشی :

با توجه به کاربرد روز افزون رایانه در آموزش ، یک تکنولوژیست می تواند در تمام سطوح تحصیلی و برای تمام دروس نرم افزار های مناسبی را طراحی و تولید نماید. عده ای از فارغ التحصیلان نیز جذب وزارت ارشاد و یا کانون فکری کودکان و نوجوانان می شوند.

سینما:  

سینما رسانه ای دیداری، شنیداری مبتنی بر تکنولوژی است که بوسیله آن فعالیت های اقتصادی صورت می گیرد که البته قابلیت هنری ارزش آن را دو چندان می کند. دانش آموختگان این رشته می توانند در زمینه های مختلف از جمله جذب در مرکز صدا وسیما ، تاسیس شرکت های سینمایی ، ساخت و تولید فیلم ، تیزر های تبلیغاتی و ... به فعالیت بپردازند.

شامل زیر رشته های ذیل می باشد:

      1. تدوین فیلم

      2. تصویربرداری

      3. کارگردانی

  گرافیک تزئینی-محیطی

گرافیک حیطه ای از هنر های تجسمی است که دارای کاربرد های متنوع وگسترده است . دانش آموختگان این رشته می توانند به عنوان کار آفرین اقدام به اشتغال زایی نموده ویا جذب محیط های بازار گردند.

مدیریت تبلیغات فرهنگی :

امور فرهنگی در قالب آموزش های مهارتی به برنامه درسی اطلاق می شود که دانشجویان با کسب مجموعه ای از دانش و مهارت های علمی در امور فرهنگی و زمینه های مرتبط بتوانند امور محوله را در مشاغل گوناگون به گونه ای شایسته و کارشناسی شده ایفا نمایند.


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دانشگاه فرهنگ و هنر شماره یک مشهد می باشد .

طراحی شده توسط شرکت فنی مهندسی اورکام